پارک ملی گوی گول 

 

دریاچه گوی گول در سمت غرب کشور آذربایجان و در حوالی دومین شهر بزرگ این کشور یعنی گنجه قرار دارد. این دریاچه در سال 2008 میلادی بنا بر دستور رئیس جمهور آذربایجان به پارک ملی گوی گول تبدیل شد.
در اثر زمین لرزه شدیدی در این منطقه به تاریخ 25 سپتامبر سال 1139 میلادی، صخره های از کوه کپز کنده شد و فرو ریخت که منجر به انسداد و ابگرفتگی در مسیر رود کرک چای شد.  رو گوی گول به معنی رنگ آبی است. منطقه گوی گول در برگیرنده 19 دریاچه است که 8 تا از آن ها مانند: مارال گول،قره گول وغیره… در رده دریاچه های عظیم قرار دارند.

چرا باید از گوی گول دیدن کرد؟

دارای تنوع گوناگون پرندگان است و می‌توان به کرکس ریش، چکاوک درختی، کرکس مصری، قرقاول قفقاز و… اشاره کرد. سرتاسر پارک ملی گوی گول با کوه پوشیده شده و دارای درختان گوناگونی همچون زرشک، خاکستر اروپا، بلوط، افرا و…  احاطه شده است.

بهترین زمان بازدید. به دلیل قرارگیری در کوهستان در فصل تابستان دل پذیرترین موقع فصل زمستان و مطبوع ترین دمای هوا را برای بازدید کردن دارد.

چگونه میتوان به دریاچه رفت؟

دریاچه گوی گول در 45 کیلومتری شهر گنجه است. پس علاقه‌مندان می‌توانند برای انتقال از مرکز شهر به این پارک هم از وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی، مینی بوس استفاده کنند و هم میتوان از خودروی شخصی استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید