مهاجرت به کره

کرهٔ جنوبی که با نام جمهوری کره (به کره‌ای대한민국) نیز شناخته شده است؛

کشوری در بخش جنوبی شبه‌جزیرهٔ کره در شرق آسیا وجود دارد.

پایتخت آن شهرزیبای  سئول است. این کشور فقط با کره شمالی مرز خاکی دارد.

سئول پایتخت کره جنوبی و یک شهرمدرن و صنعتی است. این شهر در سال ۱۹۴۸  پایتخت کشورکره جنوبی شد. جمعیت این شهر تقریبا ۱۰ میلیون نفراست و بزرگترین شهر کشور کره جنوبی در حال حاظراست.

سئول کلان‌شهر یکی از بزرگترین شهرهای دنیا به حساب می‌آید. کره جنوبی، با قوانینی که برابری اقتصادی و فرصت‌های برابر برای تمام مردم را ایجاد کرد، میزبان شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی است که اقتصاد این کشور را تامین میکند.

گردشگری

 با وجود صنایع و اقتصاد صنعتی قدرتمند این کشور، بهبود گردشگری هم همواره مورد توجه کره جنوبی بوده‌. در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۷ میلیون گردشگر خارجی از کره جنوبی بازدید کردند که دولت بر افزایش شمار آنان، تأکید و برنامه‌های جذب گردشگر در حال گسترش هستند.

مهاجرت به کره

مهاجرت به کشور کره جنوبی مانند سایر کشور ها ازشش روش صورت میگیرد. تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و روش های غیر قانونی پناهندگی از جمله مهاجرت و اخذ اقامت کره جنوبی می باشد.

مهاجرت از طریق کار به کره جنوبی

مهاجرت از کار به دو صورت امکان پذیر است:

1.داشتن پیشنهاد شغلی

2. ویزا های جست و جوی کار

ویزا های جست و جوی کار عموما برای کشورها حوزه Deutschland می باشد و کشور کره جنوبی این نوع ویزا را ندارد.

شرایط ویزاهای کاری

ویزای نوع اول: این ویزا برای اساتید میباشد که به دنبال سخنرانی یا تحقیق در مراکز آموزشی بالاتر از سطح کالج هستند. این ویزا قابلیت چندبار ورود به مدت یک سال معتبر است و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود.

ویزای نوع دوم: این نوع ویزا برای افرادی که تمایل به تدریس یک زبان خارجی در یک شرکت یا در مدارس ابتدایی یا مؤسسات مشابه هستند،ایجاد شده است.این ویزا برای چند بار ورود مورد استفاده است و در فصل های دو ساله تمدید میشود.

ویزای نوع سوم: این ویزا برای افرادی است که توسط یک موسسه دولتی یا خصوصی برای انجام تحقیقاتی در زمینه های علوم طبیعی یا فناوری پیشرفته دعوت میشوند. این ویزا چند بار ورود به مدت یک سال اعتبار دارد و می تواند در فصل های یک ساله تمدید شود.

ویزای نوع چهارم: افرادی که با تخصص درعلوم طبیعی یا فناوری پیشرفته که توسط یک سازمان دولتی یا خصوصی دعوت شده اند و یا مهارت هایی را دارند که در کره وجود ندارد، می توانند برای این ویزا اقدام کنند. این ویزای چند بار ورود به مدت یک سال اعتباردارد و می تواند هر ساله تمدید شود.

ویزای نوع پنجم: معماران، وکلا، پزشکان، حسابداران و سایر افراد حرفه ای می توانند برای این ویزا اقدام کنند. ان ها باید مجوز بین المللی و همین طور مجوز کره داشته باشند. این ویزای چند بار ورود است و به مدت یک سالاعتبار دارد و می تواند در فواصل یک ساله تمدید شود.

ویزای نوع ششم: این ویزا برای افرادی که در زمینه های موسیقی، هنری و ادبی سرگرمی تجاری و ورزش فعالیت دارند. این ویزا چند بار ورود به مدت یک سال اعتباردارد  و می تواند در فصل یک ساله تمدید شود.

ویزای نوع هفتم: این ویزا برای افرادی است که برای شرکت در فعالیت هایی که توسط وزارت دادگستری کره از طریق یک سازمان دولتی یا خصوصی طراحی شده است مورد استفاده میباشد. این ویزا چند بار ورود که به مدت یک تا سه سال اعتبار دارد و می تواند در فواصل یک یا سه ساله تمدید شود.

 

مهاجرت  از طریق تحصیل

برای اقامت دائم تحصیل کنندگان در کشور کره جنوبی، تحصیل در کره جنوبی امکان اخذ اقامت دائم وجود ندارد.

دانشجویان محصل در کشور کره برای تبدیل اقامت های تحصیلی به اقامت های کاری خود، باید پس از تحصیل وارد بازار کار این کشور بشوند تا بتوانند با پیدا کردن کارفرما، قرارداد کاری ببندند و بتوانند نوع ویزا خود را از نوع تحصیلی  به ویزای کاری تبدیل کنند. با سه سال کازر در این کشور میتوانند اقامت دائم خود را دریافت کنند.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج چهارمین روش مهاجرتی در این کشور است. برای افرادی که در این کشور گزینه های ازدواج را داشته باشند، گزینه ای مناسب جهت مهاجرت محسوب می شود. اما برای افرادی که گزینه ای برای ازدواج  ندارند، ازدواج تنها یک روش مهاجرت کره جنوبی محسوب می شود و میتوانند از روش های دیگری برای مهاجرت استفاده کنند.

مهاجرت از طریق تولد

کره جنوبی به نوزادانی که پدر یا مادر کره ای داشته باشند به صورت اتوماتیک تابعیت این کشور را اعطا می کند. به طور کلی اخذ تابعیت از طریق تولد در مهاجرت به دو نوع تقسیم می شود. تابعیت از طریق خاک و تابعیت از طریق خون صورت میگیرد.

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی در کشور کره جنوبی سخت ترین، پر ریسک ترین و خطرناک ترین مسیر مهاجرت میباشد و افرادی که از این طریق وارد کشور کره می شوند معمولا شرایط سخت و طاقت فرسایی را پشت سر می گذارند. مهاجرت از طریق پناهندگی در کره جنوبی عموما از راه های زمینی و دریایی انجام میشود و افراد از این مسیر ها وارد  کشور کره می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید