زندگی در آذربایجان

زندگی در آذربایجان بسیار خوب است. کشور آذربایجان با ۸۶،۶۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۹،۴۱۷،۰۰۰ نفر جمیعت کشوری زیبا در قاره آسیا است. عمده مردم این کشور مسلمان هستند و به زبان ترکی آذربایجانی تکلم می کنند. البته به واسطه تاثیراتی که روسیه بر این کشور داشته زبان روسی نیز دومین زبان در این کشور است.

تفریح در آذربایجان

 دیوارهای سنگی، سنگ فرش‌های خیابانی عجیب و ساختمان‌های کهن بخش‌های بسیار زیبا در کشور آذربایجان محسوب می‌شود.
پارک ملی قبوستان از دیگر دیدنی‌های بسیار خاص در کشور آذربایجان محسوب می‌شود. این پارک در بخش غربی این شهر قرار دارد به طور کلی در ۶۴ کیلومتری جنوب غرب باکو است. 

مگر می‌شود به کشور آذربایجان سفر کرد اما موزه فرش را ندید. این موزه پر از فرش‌هایی است که بسیار گرانبها هستند و درون قاب‌هایی مخصوص قرار دارند. شما برای بازدید کامل از این موزه باید سه ساعت تمام زمان در نظر بگیرید.

بلیط سینما: ۷ منات

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آذربایجان

حمل و نقل در کشور آذربایجان به طور کلی نیاز به ارزیابی‌های دقیقی دارد. برای حمل و نقل عمومی و هر روزه از مترو استفاده می‌شود.
افرادی که قصد دارند سریع‌تر به منزل یا محل کار خود برسند باید از تاکسی استفاده نمایند. تاکسی به طور کلی دارای تعرفه‌های مختلفی است. هزینه‌ها به طور کلی مناسب است اما هزینه حمل و نقل در کشور آذربایجان ۱۵ درصد از ایران بیشتر است.

هنر آذربایجان

معماری از هنرهای بسیار مهم کشور آذربایجان است. مردم این کشور در زمینه معماری به رشد بسیار بالایی رسیده‌اند به طوری که طراحی‌های داخلی و همینطور معماری بیرونی ساختمان‌ها در کشور آذربایجان هنوز هم بسیار ارزشمند است. بانوان در کشور آذربایجان به هنر قالی بافی بسیار علاقه دارند در این کشور قالی بافی یک بخش بسیار مهم محسوب می‌شود و اغلب بانوان سعی می‌کنند در این بخش به رتبه خوبی دست یابند. دختران جوان در کشور آذربایجان بسیار علاقه به نقاشی بر روی شیشه یا کاشی دارند به طوری که در سال ۲۰۱۷ رتبه اول نقاشی بر روی کاشی را در دنیا به خود اختصاص داده‌اند. 

ورزش در آذربایجان

یکی از ورزش‌های بسیار مهم در کشور آذربایجان تکواندو است. تکواندو از دسته ورزش‌هایی است که روز به روز به رونق می‌رسد و مردم این کشور را جذب خود می‌کند. شنا از دیگر ورزش‌های بسیار مهم در کشور آذربایجان است. شنا به طور کلی در بین بانوان شهرت بیشتری دارد. آقایان در مسابقات المپیک دو و میدانی نیز توانستند به رتبه خوبی دست یابند.

هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی: ۴۹.۰۴ منات

خرافات در آذربایجان

مردم کشور آذربایجان اغلب سعی می‌کنند در روز مراسم‌های سنتی با هم دست ندهند و روبوسی نکنند آن‌ها معتقد هستند که این کارها برای روزهای مهم مذهبی غیر محترمانه است. مردم این کشور سعی می‌کنند به طور کلی حساسیت خاصی بر روی دختران جوانی که تازه ازدواج کرده‌اند داشته باشند به طوری که ارزیابی می‌شود آیا آن‌ها از نظر پوشش و نوع معاشرت خوب هستند یا خیر.

عدد ۱۳ در کشور آذربایجان نحس است به طوری که اگر فردی در این تاریخ دچار سرماخوردگی شود همه منتظر مرگ او خواهند بود! در بین مردم کشور آذربایجان برخی از افراد سعی می‌کنند کمتر خود را در آینه نگاه نمایند. نگاه کردن در آینه به این معنی که کسی فرد را برای مرگ صدا می‌زند. عموماً غذاهای سنگین در طول شب صرف نمی‌شود و علت آن نیز دیر هضم بودن غذا و احتمال مرگ است. 

تشابهات فرهنگی آذربایجان با ایران

وجه تشابه مردم کشور آذربایجان با ایرانیان بسیار زیاد است یکی از دلایل آن وجود آذری‌ها در کشورمان ایران است که سهم بزرگی از این کشور را به خود اختصاص می‌دهد. مردم این کشور به زبان آذری صحبت می‌کنند که در ایران نیز شاهد استفاده از این زبان هستیم بنابراین ارتباط‌گیری با مردم کشور آذربایجان چندان سخت نیست.

در کشور آذربایجان هنوز هم یک سری سنت‌های مذهبی بسیار مشابه با ایران است به طوری که افراد مراسم‌های سنتی مشابه با ایرانیان دارند.

موارد ممنوعه در آذربایجان

شما در کشور آذربایجان اجازه ندارید با کفش وارد خانه کسی شوید. دعوا و درگیری در خیابان و مکان‌های عمومی قطعاً مشکل ساز است. افرادی که نظم عمومی را بهم می‌زنند در کشور آذربایجان دچار مشکل می‌شوند. کشور آذربایجان به طور کلی سعی کرده است از بهترین فضای رانندگی استفاده نمایدعدم رعایت قانون در این کشور مشکل ساز خواهد بود. 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آذربایجان

در کشور آذربایجان اینکه بخواهید خیلی سریع با یک غریبه صمیمی شوید اصلاً برای شما خوب نیست. شما در این کشور به هیچ عنوان اجازه ندارید با افراد صحبت سیاسی کنید قطعاً با شما برخورد بدی می‌شود. اینکه کسی بخواهد به شما آدرس اشتباه دهد (از روی سرگرمی) بسیار دیده می‌شود پس بهتر است با خود نقشه راه داشته باشید و پیش از حرکت اطلاعات خود را افزایش دهید.
ما در کشور آذربایجان بخش امنیت در کشور آذربایجان به طور دقیق ارزیابی کردیم که کشور آذربایجان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و خطری افراد را تهدید نمی‌کند. اما به طور کلی یک سری مسائل همیشه وجود دارد که مهاجران باید رعایت نمایند.

اولین نکته این است که با مردم کشور آذربایجان در مورد مسائل سیاسی صحبت نکنید، این افراد در زمینه های سیاسی کمی تعصبی هستند و شاید سریع عصبانی شوند.
بهتر است که نقشه هر منطقه را پیش از ورود و یا در زمان ورود تهیه نمایید، برخی از مردم کشور آذربایجان در آدرس‌دهی کمی بازیگوشی می‌کنند و شاید شما را سر در گم نمایند.
در این کشور اگر به بقایای آثار تاریخی دست بزنید و آسیبی وارد نمایید جریمه‌ای برای شما در نظر گرفته می‌شود که پرداخت آن گاهاً بسیار دشوار است.
دقت نمایید که شما در استفاده از دارو در کشور آذربایجان بهتر است به پزشک مراجعه نمایید یک خطر که همیشه مهاجران به کشور آذربایجان تهدید می‌کند استفاده از دارو با دوز یک استاندارد است و این موضوع از روی بی‌اطلاعی صورت می‌گیرد.
این اصطلاح آشنا است اما به نوبه خود بسیار ارزشمند است سعی کنید وسایل گرانبهای خود را در معرض دید قرار ندهید و خودتان را یک مرفه بی درد جلوه ندهید. دشمن هر جا وجود دارد.

تشابهات قوانین آذربایجان با ایران

 • مردم کشور آذربایجان به طور کلی با ایرانیان در زمینه نوع غذا و نحوه صرف غذا قوانین مشترکی دارند
 • در این کشور تشابهات فرهنگی در زمینه رسم و رسوم فرهنگی دیده می‌شود
 • قوانین کار در کشور آذربایجان از ایران سختگیرانه‌تر است.
 • قوانین رانندگی در کشور آذربایجان نیز به نسبت ایران با سختی بیشتری همراه است.
 • هزینه زندگی در کشور آذربایجان به نسبت ایران بیشتر است و اما قوانین این کشور اجازه افزایش هزینه‌ها را نمی‌دهد.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آذربایجان

کشور آذربایجان به طور کلی تحت تأثیر اقلیم قاره‌ای است. به طوری که دارای تابستان‌های گرم اما زمستان‌های سرد است. تابستان‌های آذربایجان عموما گرم بوده و میزان آفتاب زیادی است البته احتمال رگبار و رعد و برق در تابستان نیز وجود دارد. در نظر داشته باشید که در این کشور سیل وقوع می‌یابد و به طور کلی احتمال وقوع سیل و خسارت در زمستان نیز وجود دارد.

دمای هوای روزانه اغلب زیر صفر اعلام می‌شود.  نواحی ساحلی در این کشور عموماً گرم‌تر از بخش‌های شمالی است. افرادی که فصل تابستان کشور آذربایجان را برای سفر انتخاب می‌کنند چه خوب است که لباس خنک با خود به همراه داشته باشند.  

غذاهای آذربایجان

دلمه یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در کشور آذربایجان است که دارای بوی بسیار خوش طعمی است.
دوشبارا از دیگر غذاهای بسیار خوش طعم در کشور آذربایجان محسوب می‌شود که نیاز به گوشت گوساله دارد و با پیاز و سبزیجات و گوجه فرنگی تهیه می‌شود. این کشور به شکل لقمه‌ای به همراه آبگوشت سرو می‌شود.
لاوانگی یک نوع خورشت بسیار خوش طعم در کشور آذربایجان است که با مرغ و ماهی شکم پر تهیه می‌شود و در آن از پیاز و کشمش و گوجه سبز نیز استفاده می‌ شود.
لوله کباب یک کباب بسیار لذیذ در این کشور که مشابه با کباب کوبیده بوده و از گوشت بره و سبزیجات برای تهیه آن استفاده می‌شود. این کباب با نان‌های خاصی سرو می‌شود و طعم بی نظیری دارد.
 قطاب در کشور آذربایجان شیرینی نیست! یک نوع غذای اصلی است که بسیار مشابه با پیراشکی گوشت است و برای تهیه آن از تخم مرغ و آب و نمک استفاده می‌شود.
قورمه سبزی در کشور آذربایجان از دسته غذاهای بسیار خوش طعم محسوب می‌شود که بسیار مشابه با غذای ایرانیان است. 

میانگین درآمد در آذربایجان

مهاجرت به کشور آذربایجان با هدف کار روز به روز بیشتر از قبل می‌شود، افراد زیادی کشور آذربایجان را یک گزینه خوب برای کار و زندگی می‌دانند اما چه خوب است بدانیم که چه شغل‌هایی در این کشور می‌تواند با درآمد خوبی همراه باشد. ما در این بخش شغل‌های پر درآمد در کشور آذربایجان با شرایط درآمدزایی همان شغل در ایران ارزیابی کرده‌ایم به این ترتیب شرایط به صورتی فراهم می‌شود که افراد با یک مقایسه ساده تصمیم درستی برای آینده خود بگیرند.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آذربایجان

دغدغه ورود به کار همیشه در ذهن جوانان دیده می‌شود و عدم وجود کار مناسب در ایران سبب شده است که تصمیم برای مهاجرت بیش از پیش مهم به شمار آید.
افرادی که در زمینه حقوقی فعالیت می‌کنند و به نوعی متخصصین حقوقی محسوب می‌شوند به طور کلی می‌توانند وارد بازار کار در کشور آذربایجان شوند، این افراد با ارسال یک رزومه قوی به سادگی شغل مورد نظر خود راه پیدا خواهند نمود و درآمد خوبی دارند.
افرادی که در زمینه متالوژی فعالیت دارند و به نوعی تکنسین مواد هستند که در کشور آذربایجان می‌توانند از ساده‌ترین روال‌های درآمدزایی برخوردار شوند از سال ۲۰۱۵ تا به امروز شرایط برای ورود به این حرفه آسان‌تر از قبل شده است. به طوری که کشور آذربایجان با کمبود نیرو در این زمینه روبرو است.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آذربایجان

هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور آذربایجان در حدود ۷ منات است در صورتی که بخواهید یک وعده غذای دو نفره میل نمایید باید ۳۵ منات هزینه پرداخت کنید. ورزش و تفریح در کشور آذربایجان قیمت بالایی ندارد و به طور کلی در وضعیت متوسط دیده می‌شود به طور یکه برای خرید یک بلیط سینما باید ۷ منات هزینه پرداخت نمایید و برای هزینه باشگاه به طور ماهانه نیاز به ۴۹.۰۴ منات هزینه است.

هزینه‌های اعلام شده در این کشور به شکل کلی است و هزینه زندگی در کشور آذربایجان به طور دقیق بستگی به سبک زندگی شما دارد اما طبق اطلاعاتی که از سایت NUMBEO به دست ما رسیده است هزینه زندگی در کشور آذربایجان بین ۱۱ الی ۱۵ درصد از ایران بیشتر است اما فضای درآمدزایی در این کشور نیز بهتر از ایران در نظر گرفته شده است.

شاید هزینه اجاره خانه در شهر باکو کشور آذربایجان کمی گران باشد اما با دور شدن از مرکز شهر می‌توان ارزیابی کرد که شرایط برای اجاره خانه در کشور آذربایجان آنقدرها هم دشوار نیست.

شما می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه زندگی در کشور آذربایجان سعی کنید به سراغ خانه‌هایی بروید که از نظر مساحت کمی کوچک‌تر هستند و یا به طور کلی از هزینه‌های اضافی که برای رستوران در نظر گرفته می‌شود بکاهید یک اصل مهم را در نظر بگیرید که کشور آذربایجان به طور کلی در زمینه هزینه‌های زندگی توانسته یک کنترل کلی در نظر بگیرد. 

اقتصاد در آذربایجان

اقتصاد کشور آذربایجان ۹ درصد از اقتصاد جهان را شامل می‌شود در سال ۲۰۱۷ ارزش تولید ناخالص کشور آذربایجان در حدود ۵۳.۰۵ میلیارد دلار اعلام شده است به طوری که در سال جدید این رقم رشد ۱۵ درصدی داشته باشد. کشور آذربایجان در صنعت ساختمان توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوری که مهندسان ساخت و ساز در کشور آذربایجان می‌توانند یک فضای درآمدزایی بسیار عالی برای خود فراهم سازند.

امنیت در آذربایجان

باکو یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است و این موضوع به عموم افراد ثابت شده است. آمار دزدی و کیف قاپی در این کشور در حداقل خود قرار دارد. چیزی به عنوان دزدگیر برای ماشین در منطقه باکو معنی ندارد. دزدی از منازل و مغازه‌ها به حداقل رسیده است و سیستم‌های کنترلی در این کشور روز به روز در حال پیشرفت است.

امنیت در کشور آذربایجان رتبه بالایی دارند و به طور دقیق مورد ارزیابی قرار می‌گیرد این کشور توانسته یک فضای بسیار عالی برای مهاجران فراهم سازد به طوری بانوان بتوانند به سادگی در سطح شهر به زندگی معمولی خود بپردازند. 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آذربایجان

برای اخذ اقامت دائم این کشور باید یکی از روش‌هایی که گفته می‌شود از دنبال نمایید. یا باید از طریق سرمایه‌گذاری وارد این کشور شده باشید. به این ترتیب پس از گذشت دوره‌ای مشخص شرایط برای اخذ اقامت در کشور آذربایجان برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز به عنوان همراه اعلام نمایید یا می‌توانید وارد یک شغل مشخص در کشور آذربایجان شوید و روال برای شما به شکلی پیش می‌رود که بتوانید پس از گذشت یک دوره دو ساله اقامت این کشور را فراهم سازید.
در نظر داشته باشید که برای اقامت در کشور آذربایجان روش دیگر ازدواج است. شما با داشتن ویزای تحصیلی این کشور نمی‌توانید به طور خودکار وارد پروسه اقامت دائم شوید. ویزای توریستی، ویزای شرکت در کنفرانس و … نیز در لیست گزینه‌های موقت قرار دارد نمی‌توان برای شما اقامت دائم ایجاد نمود. یک اصل بسیار مهم برای اخذ اقامت این کشور این است که افراد بتوانند در طول زندگی در این کشور به سادگی از پس هزینه‌ها و مالیات بر آمده و درآمد خوبی داشته باشند.

ثبت شرکت در آذربایجان

مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق ثبت شرکت یک روش بسیار روشن و ارزشمند برای کسانی است که قصد دارند در این کشور زندگی خوبی داشته باشند. افرادی که از نظر سرمایه در وضعیت خوبی هستند ثبت شرکت در کشور آذربایجان را یک گزینه بسیار خوب می‌دانند. برای ثبت شرکت در کشور آذربایجان در ابتدا باید یک بیزینس پلن داشته باشید. بیزینس پلن شما باید مشخص باشد و با یک برنامه تجاری دقیق همراه باشد. در ابتدا باید خلاصه‌ای از کارهای اجرایی اولیه و هدف کسب و کار خود را اعلام نمایید. باید مشخص نمایید که چه انتظاراتی از محصولات و خدمات می‌رود. نیاز است که تیم مدیریت به طور دقیق تعیین شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در آذربایجان

هرکس با یک هدف اقامت کشور آذربایجان را انتخاب می‌کند برخی از افراد بسیار علاقه به تحصیل دارند و می‌خواهند در یک کشور غیر از کشور خود به دنبال ادامه تحصیل باشد که کشور آذربایجان با توجه به هزینه کم تحصیلی یک گزینه بسیار عالی است در این روش فرد باید مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی خود را ارائه دهد و نیاز است که بتواند مردم زبان مربوطه را داشته باشد.

خدمات بانکی و مالی در آذربایجان

روال کاری بانک‌های کشور آذربایجان با ایران فرق دارد. در این کشور شما برای ایجاد یک سپرده باید بتوانید از بهترین فضای درآمدزایی برخوردار باشید، در صورتی که بخواهید وام دریافت نمایید سختگیری‌های زیادی برای شما در نظر گرفته می‌شود.
شما برای اینکه بتوانید در این کشور آذربایجان از سیستم‌های بانکداری به طور دقیق استفاده نمایید باید سه اصل بسیار مهم را در نظر بگیرید اول اینکه در کشور آذربایجان برای مهاجران شعبه‌های مخصوصی در نظر گرفته می‌شود که مخصوص افراد خارجی است. در این شعبات عموماً شرایط برای ایجاد سپرده و فضای چک و وام نیز دیده می‌شود و افراد به سادگی می‌توانند خدمات مالی درستی دریافت نمایند.

سیستم بانکداری در کشور آذربایجان در سال‌های اخیر توانسته به رشد خوبی برسد و اینطور که مشخص شده است دیگر درگیر رکود اقتصادی نخواهد بود.

نکات منفی و مشکلات زندگی در آذربایجان

 1. کند بود سرعت اینترنت در آذربایجان
 2. نبود امکانات تفریحی زیاد در آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورهای مقصد گردشگری نظیر ترکیه
 3. سرد بودن هوای آذربایجان بخصوص در زمستان
 4. سخت بودن پیدا کردن دوست جدید در آذربایجان
 5. کیفیت نه چندان خوب بیمارستان ها در آذربایجان
 6. رایج نبودن زبان انگلیسی در آذربایجان

نکات مثبت و مزایای زندگی در آذربایجان

 1. مقرون به صرفه بودن آذربایجان برای زندگی
 2. سطح امنیت بالای آذربایجان
 3. کیفیت مناسب هوا در آذربایجان
 4. سریع انجام شدن کارها و امور اداری در آذربایجان
 5. سیستم آموزشی با کیفیت آذربایجان
 6. امنیت بالای جاده ها در آذربایجان

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید