آب و هوای ارمنستان

آب و هوای کشور ارمنستان از جمله مواردی است که حتما باید قبل از سفر به این کشور مورد بررسی قرار دهید چون در کل، ارمنستان در کنار کوه‌ها قرار دارد و آب و هوای آن کوهستانی محسوب می شود به همین علت در بیشتر شب‌های سال هوای آن سرد است البته ممکن است در شب‌های تابستان خیلی احساس سرما نکنید اما همچنان هوایی خنک در انتظار شما است که در مناطقی مانند کنار دریاچه یا ارتفاعات ممکن است خاطر شما را آزاد دهد؛ اگر سفر به کشور ارمنستان در برنامه‌هایتان قرار دارد.

ارمنستان کشوری چهار فصل است و به همین علت جادبه‌های طبیعی زیادی دارد که در فصل‌های مختلف سال رنگ‌های متفاوتی به خود می گیرند و این طبیعت زیبا یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان محسوب می شود، بهار ارمنستان معتدل، تابستان نسبتا گرم و خشک، پاییز معتدل و کمی سرد و زمستان سرد ولی کوتاه است.

آب و هوای کشور ارمنستان در فصل های مختلف چگونه است

ارمنستان در فصل بهار

بهار یکی از بهترین فصل های سفر به ارمنستان است، فصلی که سراسر پر از شکوفه و سرسبزی است، طبیعت نفسی تازه می کند و زمین زندگی را از نو آغاز می کند؛ این قاعده کلی در کشور ارمنستان نیز پابرجاست و بهار در ارمنستان یکی از زیبا ترین فصل ها است؛ اگر بهار را برای سفر به ارمنستان انتخاب کرده اید باید بدانید میانگین دما به حدود 12 درجه سانتی گراد می رسد البته در ارتفاعات و مناطق کوهستانی همچنان هوا سرد است و دمایی حدود 1- درجه سانتی گراد دارد. کمی که از ابتدا بهار بگذرد دما تا 20 درجه سانتی گراد افزایش می یابد و در این زمان مناطق کوهستانی دمایی حدود 5 درجه سانتی گراد پیدا می کنند ولی همچنان شب‌های مناطق کوهستانی سرد و یخبندان است، هرچه بیشتر به تابستان نزدیک می شویم دمای هوا بالا می رود و به همان نسبت نیز مناطق کوهستانی گرم‌تر می شوند. در فصل بهار بارش باران در ارمنستان نسبتا زیاد است اما با این حال همچنان آسمانی آفتابی دارد، یکی از جذابیت‌های سفر به ارمنستان در بهار دیدن طبیعت زیبای آن است البته اگر سرما را دوست ندارید نباید به بخش‌های مرتفع‌تر و کوهستانی ارمنستان بروید، مثلا برای سفر می توانید ایروان را انتخاب کنید و تمام مدت در این شهر گشت و گذار کنید، جاذبه های گردشگری ایروان به قدری است که تمام طول سفر شما را مشغول نگه دارد و البته در کنارش بتوانید از طبیعت بکر آن لذت ببرید.

ارمنستان در فصل تابستان

غیر از مناطقی که دارای ارتفاع بسیار زیاد هستند، در سایر مناطق تابستان بسیار آفتابی، گرم و طولانی است. میانگین درجه حرارت در تابستان در اکثر نقاط ارمنستان ۲۵ درجه سانتیگراد (۷۷ درجه فارنهایت) است. بعضی اوقات درجه حرارت در تابستان تا ۴۲ درجه سانتیگراد (۱۰۸ درجه فارنهایت) نیز افزایش می‌یابد.

ارمنستان در فصل پاییز

بعد از به پایان رسیدن فصل تابستان، پاییز شروع می‌شود که در این فصل هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است. میانگین دما در فصل پاییز۲۳_۲۷ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. در فصل پاییز، خیابان‌های ارمنستان به رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز در می‌آیند و خیابان را به یک بهشت بسیار زیبا و رنگارنگ تبدیل می‌کنند.

برای کسانی که علاقه دارند با روزمره ارامنه آشنا شوند، پاییز بهترین زمان سفر به ارمنستان و آشنایی با این کشور می‌باشد. انواع میوه در این فصل به بازار می‌آید و همچنین پاییز، به فصل انگور ارمنستان معروف می‌باشد.

ارمنستان در فصل زمستان

معمولا توریستان کمی از سفر به ارمنستان در فصل زمستان استقبال می کنند. چراکه ارمنستان زمستان های واقعا سردی دارد. البته اگر شما با سرما و برف مشکلی نداشته باشید، زمستان هم می تواند زمان ایده آلی برای سفر به ارمنستان باشد.

چراکه در این فصل از سال، بیشتر شهرهای ارمنستان خالی از توریست هستند و تمام جاذبه های گردشگری ارمنستان آرام و بی سر و صدا هستند و شما می توانید به راحتی و با آرامش کامل از تک تک جاهای دیدنی ارمنستان بازدید کنید.

از این گذشته، در فصل زمستان قیمت رزرو هتل های ارمنستان پایین تر می آید و این بدین معنی است که شما می توانید سفر ارزانی به ارمنستان داشته باشید. لازم به ذکر است که در فصل زمستان امکان تجربه ورزش های زمستانی جذاب مثل اسکی نیز در ارمنستان وجود دارد.

به شما توصیه می کنیم که اگر در فصل زمستان به ارمنستان رفتید، حتما از پیست اسکی تساغکادزور نیز بازدید کنید. لازم به ذکر است که میانگین دمای ارمنستان در ماه ژانویه 2.7 درجه سانتیگراد است و معمولا 8 روز از این ماه، برفی و بارانی است.

ارمنستان در ماه فوریه نیز درست مثل ماه ژانویه، خلوت است. اگر شما هم عاشق فصل زمستان و برف های زیبایش هستید، ایده بدی نیست که در ماه فوریه به ارمنستان سفر کنید. چراکه در این ماه می توانید شهرهای ارمنستان را پوشیده از برف ببینید.

یکی از زیباترین جاهای دیدنی ارمنستان در فصل زمستان، صومعه ای به نام خور ویراپ است. چراکه این صومعه در فصل زمستان چشم انداز بسیار جذابی به کوه پوشیده از برف آرارات دارد. لازم به ذکر است که میانگین دمای ارمنستان در ماه فوریه 5.3 درجه سانتیگراد است و حدودا 12 روز از این ماه، ارمنستان برفی و بارانی است.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید